Новогодний молебен и литургия в новогоднюю ночь

31 декабря 2013 состоялся новогодний молебен, во время которого мы благодарим Бога за все милости и щедроты, ниспосланные на нас в ушедшем году, и просим благословения на новый год. "Владыко Господи Боже наш, Источниче жизни и безсмертия, всея твари видимыя и невидимыя Содетелю, времена и лета во Своей власти положивый, и управляяй всяческая премудрым и всеблагим Твоим Промыслом.

Благодарим о щедротах Твоих, яже удивил еси нас в мимошедшее время живота нашего, молим Тя, всещедрый Господи! Благослови венец наступающего лета Твоею благостию. Подаждь свыше благая Твоя всем людем Твоим, здравие же, спасение и во всем благое поспешение. Церковь Твою Святую, град сей и вся грады и страны от всякаго злаго обстояния избави, мир и безмятежие тем даруй. Тебе, Безначальному Отцу, со Единородным Твоим Сыном, Всесвятым и Животворящим Твоим Духом, во Едином Существе славимому Богу, всегда благодарение приносити, и Пресвятое Имя Твое воспевати да сподобиши".

В самую же новогоднюю ночь совершалась первая литургия 2015 года, во время которой верующие самым достойным образом, соединившись со Христом встретили новый период своей жизни.

 



You must be logged in to post a comment.